Licznik odwiedzin

Dziś:720
Wczoraj:719
W ostatnim tygodniu:5576
W ostatnim miesiącu:25833
Łącznie:1006317
baner-krotoszyn.jpg
logo.png
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja27-04-2018 13:13
ikona autorConcept INTERMEDIA
ikona ilości zdjęć30
Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady

Dzieci z grupy ,,Biedroneczki” realizowały dwutygodniowy projekt pt. ,,Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady”. Podczas działań związanych z realizacją projektu przedszkolaki wykonały gablotę z ekspozycją wybranych odpadów oraz informacją o czasie ich rozkładu w glebie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty badawcze. Dzieci wykonały papier czerpany, na którym się podpisały.

Ponadto ,,Biedroneczki” wykonały kontenery na odpady oraz zapoznały się z możliwościami zagospodarowania powstałych odpadów ze szczególnym naciskiem na zbiórkę surowców wtórnych. Wzięły udział w pokazie mody ekologicznej, wykonywały stworki ekologiczne oraz uczestniczyły w zwiadzie terenowym.

Odbyły się wycieczki do Media Ekspert oraz do apteki. Podczas wycieczek dzieci dowiedziały się co zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym, wielkogabarytowymi przedmiotami oraz z niepotrzebnymi lub przeterminowanymi lekami.

W przedszkolu gościliśmy pracownika Związku Międzygminnego ,,Eko-siódemka”. Zaproszony gość przybliżył dzieciom zagadnienia nt. niebezpiecznych odpadów oraz prawidłowych zachowań proekologicznych. Zajęcia wpłynęły na kształtowanie postaw sprzyjających środowisku, jego ochronie, wykształciły osobistą odpowiedzialność przedszkolaków za stan środowiska.

Mam nadzieję, że zdobyta w przedszkolu wiedza i umiejętności będą towarzyszyć dzieciom przez całe życie.

ikona daty25-04-2018, 12:43 ikona autoraConcept INTERMEDIA ikona wyświetleń379
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt