Licznik odwiedzin

Dziś:832
Wczoraj:719
W ostatnim tygodniu:5688
W ostatnim miesiącu:25945
Łącznie:1006429
baner-krotoszyn.jpg
logo.png
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja29-04-2018 11:42
ikona autorPrzedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć32
Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie Pszczółki

 

  W miniony  piątek 27.04.2018 roku, rodzice z oddziału I Pszczółki tłumnie przybyli do przedszkola na zajęcie otwarte przeprowadzone metodą Weroniki Sherborne.

 

 

Frekwencja rodziców była prawie stuprocentowa, przybyli także dziadkowie oraz starsze rodzeństwo. Celem  zajęcia było wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch oraz kontakt emocjonalny i fizyczny, rozwijanie świadomości własnego ciała i przestrzeni, rozwijanie zaufania do siebie, partnera i grupy, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami, a także rozwijanie umiejętności stwarzania pogodnego i radosnego nastroju.

 


Rodzice nie byli tylko biernymi obserwatorami poczynań swoich pociech. Aby móc w uczestniczyć w zabawach, przyszli w sportowych strojach, które dawały im swobodę ruchów.  

 

 

W pełni zaangażowali się w przeprowadzane zajęcie, chętnie ćwiczyli z dziećmi tworząc „tunele, mostki, dywaniki”. Była przejażdżka na kocu, rowerek  i masaże. Dzieci robiły „kanapkę i pizzę” na plecach rodziców, a następnie rodzice wykonywali te same czynności na plecach swoich milusińskich.

 


Na twarzach dzieci i rodziców malowało się odprężenie i zadowolenie. Różnorodne ćwiczenia dały rodzicom możliwość odnalezienia swojego „wewnętrznego dziecka”, poczuli się znów, choć przez chwilę, przedszkolakami.

 

 

Dzieci i rodzice mogli uświadomić sobie, że żaden samochodzik, lalka czy gra komputerowa nie zastąpi wspólnie spędzonego czasu i dobrej zabawy.

ikona daty29-04-2018, 11:42 ikona autoraPrzedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie ikona wyświetleń483
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt