Licznik odwiedzin

Dziś:280
Wczoraj:1105
W ostatnim tygodniu:5171
W ostatnim miesiącu:23296
Łącznie:1027370
baner-krotoszyn.jpg
logo.png
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja28-11-2018 09:34
ikona autorPrzedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć12
Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie Pszczółki

 

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji.


                                                      Immanuel Kant

 

Dnia 26.11.2018 r. rodzice dzieci z oddziału II Pszczółki tłumnie przybyli na zajęcie otwarte, podczas którego mogli obserwować wiedzę i umiejętności swoich pociech.

 


 

Tematyka podjęta na zajęciu dotyczyła tolerancji, która we współżyciu społecznym jest niezmiernie ważna, a często stanowi dla nas problem. Wiąże się ona ściśle z koncepcją pracy przedszkola przyjętą w roku 2018/2019, a jej hasło przewodnie brzmi:Tolerancyjny przedszkolak.

 


Dzieci opowiedziały rodzicom bajkę o pajączku Jasiu, bawiły się w zabawy integracyjne, układały puzzle poruszające problem tolerancji w stosunku do dzieci niepełnosprawnych, osób starszych, ludzi różniących się kolorem skóry.

 


 

Następnie wszyscy obecni wykonali drzewo tolerancji, na którym zamiast liści zostały przyklejone dłonie wycięte z kolorowego papieru. Na koniec zajęcia dzieci nauczyły swoich rodziców śpiewać piosenkę pt.Trochę inni

 


Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie oraz wielkie zaangażowanie we wszystkie działania. Tolerancja dla tego co inne, zaskakujące, dziwne zawsze przychodzi nam z trudem, więc temat ten należy poruszać jak najczęściej i przy każdej możliwej okazji.

ikona daty28-11-2018, 09:34 ikona autoraPrzedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie ikona wyświetleń129
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt